Dlaczego warto chodzić do Kościoła? Moc Eucharystii.

Kościół ( DOM BOGA).

Kościoła

Niewątpliwie obecne czasy są bardzo trudne dla Kościoła. Obserwujemy publiczne ataki na kościoły, instytucje kościelne i kapłanów. Wierni świeccy spychani są na margines życia społecznego. Najgorszy jest jednak kryzys dotykający Kościół od wewnątrz. Wielu ochrzczonych dokonuje aktu apostazji przez oficjalne wypisanie się z Kościoła. Są osoby, które twierdzą, że msza święta nie jest im do niczego potrzebna. Nawet „pobożni” uważają, że w życiu chodzi przede wszystkim o to, aby postępować według przykazań, czyli po prostu być dobrym człowiekiem. Msza święta to jedynie stracony czas – ksiądz ciągle mówi to samo, w tak dużym gronie ciężko jest skupić się na modlitwie, a czasem trzeba nawet przez całą godzinę stać, bo nie ma wolnego miejsca w ławce. Pan Bóg jest wszędzie, więc co za różnica, czy pomodlę się w kościele, czy w lesie?

Tak więc co jest ważniejsze: chodzenie do kościoła na mszę świętą czy zachowywanie przykazań?

Otóż jedno i drugie! A dlaczego? W lesie czy gdziekolwiek indziej nie ma Eucharystii, a to o nią chodzi najbardziej, to ona jest ważna. Msza święta to spotkanie z samym Bogiem. Przykazanie miłości mówi przecież: „Będziesz miłował Pana Boga swego”, czyli również „będziesz się z Nim spotykał”. Jeżeli kogoś kochamy, to przecież chcemy się z tą osobą spotykać jak najczęściej. Gdy ktoś nie spożywa regularnie codziennych posiłków (śniadania, obiadu, kolacji), słabnie, nie ma siły, by żyć. Dokładnie tak samo dzieje się z duszą człowieka. Jeśli nie posilamy się Eucharystią, nasza dusza powoli umiera… tak więc msza święta jest wielkim wzmocnieniem dla człowieka.

O mocy Eucharystii.

EucharystiiUstanowienie Eucharystii

«To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!»Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.

Łk 22,19

Kościół wyjaśniając czym jest Eucharystia przypomina najpierw, że ustanowił ją Chrystus w Wielki Czwartek podczas spożywania z uczniami Ostatniej Wieczerzy. Samą zaś Eucharystię nazywa Ofiarą Ciała i Krwi Pana Jezusa, którą On ustanowił, aby w niej całe wieki, aż do swego przyjścia, utrwalić Ofiarę Krzyża i tak powierzyć Kościołowi pamiątkę swej Męki i Zmartwychwstania. Jest ona znakiem jedności, więzią miłości, ucztą paschalną, podczas której przyjmujemy Chrystusa, a duszę napełniamy łaską i otrzymujemy zadatek przyszłej chwały.

Eucharystia to dzieło i dar całej Trójcy Święte. Ona łączy nas z Chrystusem, gładzi nasze grzechy, daje nam pokój, zbliża nas do innych ludzi. Uczestnicząc  we Mszy św. z wiarą i z czystym sercem, mamy najpełniejszy dostęp do tajemnicy naszego zbawienia – definitywnego zwycięstwa Chrystusa nad szatanem, grzechem i śmiercią. To właśnie wtedy Chrystus swoją miłością pragnie przemieniać i leczyć nasze poranione serca oraz uzdrawiać relacje międzyludzkie.Jeżeli w czasie Eucharystii zawierzamy Mu siebie samych oraz osoby, za które się modlimy, to wtedy Zbawiciel uzdrawia najcięższe rany i wyzwala nas z największych zniewoleń.

piosenka o Eucharystii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *